زاماک چیست ؟

آلیاژ زاماک چیست و شامل چه عناصری میباشد؟

پایه اصلی و اساس آلیاژ زاماک روی می­باشد . روی عنصری است با رنگ سفید با درخشش آبی یا نقره­ای . ساختار روی دارای ساختار کریستالی بلوری هگزاگونال فشرده می­باشد . نقطه ذوب روی 419 درجه سیلسیوس (سانتی گراد) و نقطه جوش آن 906 درجه سانتی گراد می­باشد.

آلیاژ ریخته گی روی با نام زاماک یکی از معروف­ترین آلیاژهای روی بوده و در 3 گرید (طبقه) زاماک 2، زاماک 3 و زماک 5 قرار می­گیرد.

عناصر اصلی تشکیل دهنده آلیاژ زاماک به ترتیب درصد تشکیل دهندگی : روی – آلومینیوم – مس – منیزیم – آهن – سرب – قلع.

مهم­ترین قابلیت آلیاژ روی حفظ و دقت ابعادی می­باشد که از آن در صنایع مختلف جهت جلوگیری از خوردگی (گالوانیزه) مورد استفاده قرار می­گیرد.

اثرات عناصر موجود در آلیاژ زاماک:

روی:

هرچقدر میزان این آلیاژ بیشتر باشد استحکام بیشتر می­شود و همچنین مقاومت به خوردگی نیز افزایش می­یابد. 90% عنصر تشکیل دهنده آلیاژ زاماک روی می­باشد.

آلومینیوم:

این عنصر باعث افزایش استحکام کششی ، مقاومت به خزش ، استحکام به ضربه (در اصطلاح چکش خوار بودن) و سختی بر روی روی می­شود . و میزان این آلیاژ در زاماک در حدود 4% می­باشد.

مس:

مس در این آلیاژ دو اثر مهم ایجاد می­نماید؛ افزایش استحکام کششی، خزشی و سختی و همچنین افزایش مقاومت به خوردگی. میزان مس موجود در آلیاژ زاماک چیزی در حدود 1% می­باشد.

منیزیم:

این عنصر سختی را افزایش می­دهد، اکسژن زدایی در مذاب می­نماید، مقاومت به خوردگی را افزایش می­دهد و نیز مقاومت به خوردگی را افزایش می­دهد.

آهن،کادمیم، قلع، نیکل، کرم و منگنز نیز به میزان بسیار ناچیزی در این آلیاژ وجود دارند.

خصوصیات زاماک:
با توجه به اینکه زاماک از دامنه انجماد بسیار کوتاهی بر خوردار است از این رو تمایل شدید به انجماد پوسته ای باعث میگردد که ازآنها در ریخته گری های پیستونی نیزاستفاده شود و از طرف دیگر تغذیه گذاری و جهت انجماد در آنها به سهولت تعین گردد .
وزن مخصوص این آلیاژ سنگین می باشد بنابراین باید سیستم هنگامی از نوع فشاری بوده وتغذیه از نوع کور بوده و همچنین هنگام بارریزی نیز وزنه گذاری فراموش نشود.
کاربرد زاماک در قطعاتی است که تحت فشار هستند مانند دستگیره در اتومبیل ها و غیره .
همجنین با توجه به زیبایی زاماک کاربرد اش بیشتر در قطعات تزئینی مثل اسباب بازی ها نیز می باشد .
زاماک به عنوان سرب خشک نیز در بازار مطرح است ولی این لفظ غلط است .سرب خشک الیاژی است از سرب با انتیموان برای زاماک عملیات کیفی معنی ندارد چون فشار بخار زاماک بالا است .
برای زاماک خطرناک ترین عنصر سرب و اهن می باشد چون نقطه ذوب سرب پایین تر از زاماک می باشد ودر روی انحلال ندارد در نتیجه به طرف مرز دانه ها زده می شود در نتیجه باعث شکست گرم می شود و خواص قطعه به شدت پایین می آید آهن نیز با الومینیوم می تواند تولید FeAI بکند و حداکثر حلالیت اهن در روی ۲۰% میباشد هیچگاه نمی توان از اهن به عنوان ریز کننده استفاده مطلوب نمود .